МВФ пропонує виключити борг перед Росією із переговорів про реструктуризацію - Bloomberg

Копирайт изображения AFP

МВФ запропонував, аби Київ визнав 3-мільярдний борг перед Росією, оформлений у євробондах, як державний, а не приватний, і вивів його за межі переговорів про реструктуризацію, - повідомляє агенція Bloomberg.

Ці кошти Росія позичила Україні наприкінці 2013 року, за менше, ніж два місяці до втечі президента Януковича з країни.

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько неодноразово говорила, що нова українська влада ставитиметься до боргу перед Росією, як до будь-якого іншого. Водночас у Москві неодноразово заявляли, що не погодяться на відтермінування повернення цього боргу, яке має відбутися до кінця цього року. Днями Україна виплатила "купон" за євробондами, у яких було оформлено російський кредит.

МВФ погодився взяти участь у тристоронніх переговорах між Україною та Комітетом кредиторів щодо реструктуризації боргів перед приватними позичальниками. Ці переговори зайшли у глухий кут по тому, як кредитори не погодилися на пропозицію Києва не тільки відтермінувати платежі, але й частково списати борг.

У травні Верховна Рада спеціальним законом надала уряду право оголошувати мораторій на виплату зовнішніх боргів перед приватними кредиторами.

Представники МВФ заявляли, що не виключають, що Україна зможе отримати другу порцію кредиту за програмою розширеного фінансування, навіть якщо їй не вдасться домовитися про реструктуризацію боргів із приватними кредиторами.

Україна почала переговори щодо реструктуризації 13 березня – одразу після схвалення програми кредитування економіки країни на 17,5 млрд дол. із боку Міжнародного валютного фонду. "Ціна питання" - понад 15 млрд дол, які Київ має виплатити у найближчі три роки.

Новини на цю ж тему