Батальйон Січ можуть розформувати - комбат

Січ Копирайт изображения facebook.bsp.sich

Командир батальйону "Січ" Олександр Писаренко заявив ВВС Україна, що йому повідомили про можливе розформування підрозділу. Саме у "Січі" служить Ігор Гуменюк, якого підозрюють у тому, що він кинув гранату під парламентом.

"Після цього випадку, цього злочину (сутичок біля парламенту 31 серпня. - Ред.) мені телефонував керівник одного з департаментів МВС і сказав, що "ви догралися зі своєю політикою". Я відповів, що ми бойовий батальйон, ми воюємо, а не політикою займаємося. Мені відповіли "ми вас розформуємо", - заявив комбат Олександр Писаренко.

У прес-службі МВС у коментарі ВВС Україна відповіли, що наразі офіційної інформації про плани розформування підрозділу немає.

Олександр Писаренко наголосив, що його "батальйон є аполітичним". "Ми робимо свою справу, хлопці воюють, сидять без води на сухпаях", - додав він.

Свого часу бійці батальйону МВС "Січ" патрулювали Слов'янськ та Краматорськ, а також служили на лінії зіткнення - у Пісках та Авдіївці. Зараз вони відведені на ротацію в Курахове на Донеччині та у Київ.

31 серпня у сутичках між протестувальниками та правоохоронцями біля парламенту вибухнула граната. Загинули троє бійців Нацгвардії.

За підозрою у використанні гранати міліція затримала 21-річного бійця батальйону "Січ" Ігоря Гуменюка. Він свою вину не визнає.