Верховна Рада проголосувала за реструктуризацію держборгу

Копирайт изображения UNIAN

Верховної Ради прийняла реструктуризацію держборгу України. Депутати віддали за кожен з законів з реструктуризаційного пакету понад 300 голосів.

Таким чином парламент юридично завершив процедуру реструктуризації держборгу, про яку Україна раніше домовились із міжнародними кредиторами.

"Понад 300 голосів - це надзвичайне відповідальне рішення. Щойно український парламент продемонстрував, що ми є надійними партнерами уряду… Якщо хтось знає в цій залі, як реструктуризувати борги краще, я підпишу відрядження, щоб поїхали і домовились краще", - заявив після голосування спікер Володимир Гройсман.

Головні умови угоди про реструктуризацію боргу наступні: кредитори погодилися "списати" 20% українського боргу із загальної суми у понад 18 млрд доларів. Виплату решти заборгованості відтермінували до 2019 року.

Законопроект у Раді представляв прем'єр Арсеній Яценюк і міністр фінансів Наталія Яресько.

"3,6 млрд доларів США, що становить 20% від 18 млрд боргу, списуються кредиторами безумовно. Залишок боргу погашається з 2019 до 2027 року", - заявила пані Яресько у Раді.

Неголосування за цей законопроект "фактично означає дефолт" заявив прем'єр Яценюк.

"Це борги, які брав не цей уряд і не цей парламент, але це борги, які нам треба виплачувати. Ми економимо близько 5 млрд доларів США на виплату процентів, які ми повинні були би платити за обслуговування цього боргу. Ми переносимо тіла кредиту на 4 роки", - розповів про реструктуризацію пан Яценюк.

"Ця угода схвалена всім світовим товариством. Ця угода не підтримується лише однією країною – Російською Федерацією. Голосування за цей пакет - це голосування за приплив інвестицій до країни. Голосування за реструктуризацію дає країні фінансовий ресурс, дає можливість далі проводити реформи", - заявив пан Яценюк.

Новини на цю ж тему