Сноуден: спецслужби дистанційно управляють смартфонами

Копирайт изображения AFP

Користувачі смартфонів практично нічого не можуть зробити для того, щоб не дати спецслужбам отримати "повний контроль" над своїм телефоном, сказав викривач американських спецслужб Едвард Сноуден.

Колишній співробітник американських спецслужб розповів в інтерв'ю ВВС, що Управління урядового зв'язку Великобританії (GCHQ) має можливість зламувати телефони без відома користувача.

За словами Сноудена, GCHQ може отримати доступ до телефону, відправивши на нього зашифроване текстове повідомлення, після чого спецслужби зможуть слухати все, що відбувається навколо, а також робити фотографії.

Уряд Великобританії відмовився прокоментувати цю заяву.

Пан Сноуден дав інтерв'ю телепрограмі ВВС "Панорама" з Москви, куди він втік в 2013 році, передавши до цього пресі деталі широкомасштабної програми стеження за інтернетом і мобільними телефонами, яку здійснювало Агентство національної безпеки США, на яку він працював.

Він не сказав, що GCHQ або АНБ зацікавлені в масовому моніторингу повідомлень простих громадян, але при цьому заявив, що обидва агентства доклали чимало зусиль для того, щоб розробити технологію, що дозволяє їм зламувати смартфони. "Вони хочуть не вас, а ваш телефон", - сказав він.