46% українців виступають за вступ України до ЄС - КМІС

Прапор ЄС Копирайт изображения AP
Image caption Кількість прихильників вступу України до ЄС дещо зменшилася за останні місяці, однак їх все одно вдвічі більше, ніж тих, хто хоче в Митний союз

Якби у вересні проходив референдум за вступ України до Євросоюзу, "за" проголосували б 46% українців, "проти" - 30%. Ще 12% не визначилися, а майже 11% не прийшли б на референдум. Такі дані соціологічного опитування, проведеного КМІС.

Водночас за вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном виступають 18,5% респондентів, тоді як більше 57% - проти, майже 12% не визначилися, а 12% проігнорували б такий референдум.

Соціологи відзначають, що з грудня 2014 року рівень підтримки вступу України до ЄС дещо знизився - з 53% до 46%, а кількість прихильників приєднання до Митного союзу за цей період фактично не змінилися - тут коливання лишаються в межах статистичної похибки.

Соціологи опитали 2041 респондента методом особистого інтерв'ю в усіх регіонах України, крім Криму та непідконтрольних уряду районів Донбасу. Дослідження проводилося з 9 по 24 вересня 2015 року.