Російський художник Павленський підпалив двері будівлі ФСБ

Павленський Копирайт изображения AP
Image caption Петра Павленського вже затримували поліцейські

Російський художник Петро Павленський опублікував відеозапис підпалу дверей будівлі ФСБ в центрі Москви.

На кадрах видно, як митець позує перед першим під'їздом будівлі ФСБ на Луб'янці, а позаду нього горять вхідні двері.

За словами кореспондента телеканалу "Дождь" Володимира Роменського, близько 2:00 ночі у понеділок Петро Павленський облив двері будівлі ФСБ з каністри, а потім їх підпалив. Пізніше поліція затримала художника та журналістів.

Повідомляється, що журналістів відпустили після того, як вони дали свідчення.

Дружина художника Оксана Шалигіна розповіла, що це був запланований перформанс: "Була акція по підпалу входу в головну будівлю ФСБ на Луб'янці, в цьому її суть".

Відео супроводжується текстом, в якому говориться, що "палаючі двері Луб'янки - це рукавичка, яку кидає суспільство в обличчя терористичній загрозі". З тексту випливає, що під "терористичною загрозою" Петро Павленський вважає методи роботи ФСБ: "Федеральна служба безпеки діє за методом безперервного терору і утримує владу над 146 млн людьми".

Журналіст сайту "Ехо Москви" Володимир Варфоломєєв, побував на місці події після затримання активіста, і повідомив, що двері головної будівлі ФСБ частково підгоріли і покриті кіптявою. "На асфальті - білі сліди роботи вогнегасника", - повідомив він.

Художник Петро Павленський став відомим після того, як у 2013 році прибив свої геніталії до бруківки на Червоній площі в Москві. Ту акцію він назвав протестом проти "тріумфу поліцейської держави".

Наразі його звинувачують у вандалізмі після акції "Свобода", на якій він і його соратники зображували "майдан": спорудили на Конюшенному мості в Санкт-Петербурзі барикаду з покришок і підпалили її.