Путін звинуватив членів G20 в нафтових операціях з ІД

Копирайт изображения EPA

Російський президент Володимир Путін на прес-конференції після завершення саміту G-20 в турецькій Анталії звинуватив деякі країни G20 у підписанні нафтових угод з екстремістською організацією "Ісламська держава".

Говорячи про джерела фінансування джихадистів, пан Путін розповів про знімки з космосу, на яких, за його словами, "ясно видно, які масштаби набуває незаконна торгівля нафтою і нафтопродуктами". Як сказав Путін, на знімках видно колони автомашин-заправників, що розтягнулися на десятки кілометрів.

"З висоти 4-5 тисяч метрів вони йдуть за горизонт. Виглядає це як нафтопровідні системи",- пояснив російський президент, додавши, що обговорив це питання з колегами з інших країн.

У Кремлі переконані, що заборонена в Росії екстремістська організація "Ісламська держава" таким чином отримує фінансування від 40 країн світу, і в цьому списку є країни, що входять у G20, зауважив Путін.

При цьому Володимир Путін зізнався, що розраховує на продовження спільної роботи з лідерами країн G20, яка "надзвичайно важлива для боротьби з тероризмом". Однією з можливих заходів Путін вважає створення міжнародної антитерористичної коаліції.

"США спочатку відмовилися співпрацювати в боротьбі з ІД, але зараз приходить усвідомлення необхідності спільних дій", - додав пан Путін.

Бойовики "Ісламської держави", які особливо активно діють у Сирії та Іраку, взяли на себе відповідальність за напади на громадян Парижа і катастрофу російського літака над Сінаєм.

Новини на цю ж тему