Аксьонов: ситуація зі світлом у Криму нормалізується до кінця року

Ситуація з електропостачанням Криму може нормалізуватися тільки до новорічних свят, заявив "керівник" анексованого Криму Сергій Аксьонов.

"Ми вважаємо, що необхідно готуватися до гіршого варіанту, а саме: період НС триватиме до моменту введення в експлуатацію першої черги енергомосту через Керченську протоку, тобто до 22 грудня. Але це не 100%", - йдеться в заяві Аксьонова.

При цьому він переконаний, що цьому сприяє "нинішня політична ситуація в Україні, яка склалася за останні кілька місяців через тих кримчан, які беруть участь у блокаді і намагаються створити в Криму певну деструктивну ситуацію".

Однак Аксьонов впевнений, що Крим повністю забезпечений продуктами, ліками і паливом. Крім того, він доручив забезпечити мешканців телефонним зв'язком та інтернетом. За словами Аксьонова, "гроші для вирішення питань в уряду [Криму] на рахунках є".

Тим часом міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що компанія "Укренерго" не має можливості проводити ремонтні роботи в Херсонській області на виведених з ладу чотирьох опорах ЛЕП.

За його словами, енергетики готові будуть протягом 72 годин відремонтувати ЛЕП після того, як отримають доступ до об'єктів.

У ніч на неділю через пошкодження припинили роботу всі чотири лінії, якими електроенергія надходить з материкової України у Крим. На півострові ввели надзвичайний стан.

У неділю вдень без світла в Криму залишилися 1 600 000 людей, а також 150 шкіл, 100 дитячих садків та 40 котелень, повідомило міністерство енергетики Росії. Життєво важливі об'єкти були підключені до аварійних джерел живлення.