Яценюк назвав "Північний потік" "антиєвропейським проектом"

Газ Копирайт изображения AFP

Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що розширення газогону "Північний потік" в обхід України є "антиукраїнським та антиєвропейським проектом. Про це він наголосив у п'ятницю під час засідання енергетичного штабу.

За його словами, метою цього проекту є "позбавлення України як транзитних потужностей, так і 2 млрд дол. плати за транзит", а також "посилення російської монополії на європейському ринку".

Арсеній Яценюк відзначив, що десять країн ЄС "підтримали Україну" та виступили проти розширення "Північного потоку". Прем'єр висловив сподівання, що Єврокомісія почує їх та проект не буде побудований.

"З ЄС ми повинні не на словах, а на ділі, у тому числі й через участь іноземних компаній в українській газотранспортній системі, побудувати єдину енергетичну політику Європи, де Росія не матиме монопольного впливу, який вона має протягом останніх декількох десятиліть", - акцентував Арсеній Яценюк.

Раніше Reuters повідомляли, що уряди десяти країн ЄС звернулися до Єврокомісії з листом, в якому вказують, що будівництво "Північного потоку-2" не відповідає інтересам Євросоюзу. За даними агенції, мова йде про уряли Болгарії, Чехії, Естонії, Греції, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії і Словаччини.

В Єврокомісії поки не підтвердили отримання такого листа.