Байден: США продовжать тиск на Росію

Байден Копирайт изображения Reuters

США продовжать тиск на Росію, поки Москва не виконає своїх зобов’язань щодо Мінських угод. Про це заявив віце-президент США Джо Байден, виступаючи у Верховній Раді.

"Не можна зняти санкції, поки Росія не виконає всі свої зобов’язання. Це єдиний спосіб... Доки існує агресія, доти ціна, яку платить Москва продовжуватиме зростати", - заявив пан Байден.

За його словами, США і Європа стоять разом, "об’єднані своїми зобов’язаннями накласти жорсткі економічні санкції проти Росії".

Також віце-президент США закликав владу Україну не змарнувати свій шанс, проводити реформи і боротися з корупцією.

"Не можна перекроювати кордони"

Джо Байден заявив, що у XXI столітті не можна дозволити перекроювати кордони силою, а "Росія порушила ці правила і продовжує порушувати їх".

"РФ окупувала незалежну українську територію, я хочу чітко сказати, США не визнає і ніколи не визнає спроби Росії анексувати Крим... Немає виправдання таким діям і коли Росія продовжує перекидати свої війська, своїх найманців, танки, ракети через кордон, все це наповнює Донбас. Сепаратисти організовані Москвою, і ними керує Москва", - заявив віце-президент США.

Саме тому, за його словами, США "стоятимуть разом з Україною проти агресії Росії" і підтримуватимуть українську армію.

У Раді під час виступу пана Байдена були присутні президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк і члени уряду.

"Російські військові мають повернутися додому"

У парламенті пан Байден перерахував, що Росія має зробити для досягнення миру на Донбасі: відведення важкого озброєння, повний доступ ОБСЄ, проведення виборів згідно з умовами українського законодавства, звільнення заручників, кордон має бути під контролем України, а "російські військові мають повернутися додому".

"Якщо Росія все це зробить, Україна також має свої зобов’язання - амністія тим, хто не вчинив тяжкі злочини, децентралізація управління на Донбасі... Якщо Росія виконає свою частину зобов’язань, Україна має виконати свою", - заявив пан Байден.

Росія неодноразово спростовувала свою причетність до конфлікту на сході України.