Папа зустрівся з представниками УГКЦ

Копирайт изображения news.ugcc.ua

Папа Франциск зустрівся з членами синоду Української греко-католицької церкви на чолі з предстоятелем блаженнійшим Святославом.

Як пояснив голова УГКЦ, синод в Римі і зустріч з папою були заплановані "у контексті спогадування сумної річниці 70-річчя Львівського псевдособору 1946 року, щоб засвідчити єдність УГКЦ з наступником святого Петра".

В лютому в УГКЦ заявляли про розчарування заявою папи Франциска і патріарха Російської православної церкви Кирила, яку вони випустили після своєї першої зустрічі на Кубі.

"Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорив, що почувається зрадженим Ватиканом, розчарованим половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку Апостольської Столиці агресії Росії проти України. Я, безперечно, розумію ці почуття", - заявляв тоді предстоятель УГКЦ.

Статус УГКЦ, яка підпорядковується Ватикану, але дотримується переважно східного обряду, залишається гострою темою у відносинах Римо-католицької церкви і РПЦ.

Львівський псевдособор у 1946 році прийняв рішення про розрив УГКЦ з Ватиканом та об'єднання з РПЦ. Ватикан і УГКЦ не визнали цей собор.

Новини на цю ж тему