МЗС просить Москву розслідувати напад на українського консула в Грозному

МЗС України висловило офіційний протест проти нападу на українського консула в Грозному. Інцидент трапився напередодні, коли невідомі у центрі столиці Чечні напали на голову російського правозахисного "Комітету із запобігання катуванням" Ігоря Каляпіна.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з фактом нападу невідомих осіб на консула Генконсульства України в Ростові-на-Дону, який перебував у службовому відрядженні в місті Грозний (РФ) для участі у судовому процесі у справі незаконно утримуваних на території РФ громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха", - йдеться у заяві МЗС.

Там назвали такий напад "кричущим порушенням всіх міжнародно-правових актів", який "свідчить про неготовність російської сторони гарантувати безпеку перебування на її території іноземних дипломатів".

"Створювані російською владою перешкоди родичам, захисникам і свідкам, насильство та залякування усіх, хто вголос говорить про політичні переслідування українців в Росії, розцінюємо як намагання Кремля не допустити об'єктивного висвітлення судового фарсу у справі Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших українців, які стали політичними в'язнями", - додають українські дипломати.

Вони закликали російську владу розслідувати інцидент.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін написав у Twitter: "З Грозного: 16 березня під час нападу на главу російського 'Комітету з протидій катуванням' один з нападників завдав удару українському консулу".