НАБУ не розслідуватиме "панамські офшори" президента

Копирайт изображения UNIAN

Національне антикорупційне бюро заявляє, що не має повноважень розпочинати розслідування щодо можливих офшорних активів президента, але вивчить інформацію щодо інших осіб, згаданих у "панамських документах".

У зв'язку із зверненнями ЗМІ щодо оприлюднення масштабного журналістського розслідування щодо офшорних рахунків, які, начебто оформив український президент, а також низка інших відомих українців, Національне антикорупційне бюро роз'яснило, що "чинний Президент України не є підслідною НАБУ особою", а відтак, "бюро не має повноважень розпочинати щодо нього досудове розслідування".

"Відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" та Кримінального процесуального Кодексу, підслідними Бюро є вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема Президент України, повноваження якого припинено. Наголошуємо, що, відповідно до законодавства, чинний Президент України не є підслідною НАБУ особою і Бюро не має повноважень розпочинати щодо нього досудове розслідування", - йдеться у повідомленні НАБУ.

У повідомленні також уточнюється, що "стосовно інших осіб, згаданих у матеріалах ЗМІ, наразі проводиться аналітична робота з метою встановлення підстав для проведення досудового розслідування".