Латвія: канал Россия-РТР закрили на півроку

У Латвії на півроку заборонили ретрансляцію російського телеканалу "Росія-РТР". Таке рішення ухвалила Національна рада з електронних ЗМІ на підставі трьох порушень європейського законодавства.

Йдеться про директиву ЄС "Про послуги аудіовізуальних ЗМІ", порушення якої латвійський регулятор зафіксував протягом останніх шести місяців.

"Ми вже одного разу закривали цей канал (у 2014 році), тепер закриваємо вдруге. Минулого разу вони не дотримувалися законодавства Латвії, а тепер - законодавства ЄС. Це серйозні порушення: заклики до війни і розпалювання ненависті", - розповіла ВВС голова Нацради з електронних ЗМІ Айя Дулевска.

Порушення, за її словами, зафіксували у тому числі в передачі "Недільний вечір з Володимиром Соловйовим" - протягом усієї передачі неодноразово повторювалося, що "Україна - територія, окупована нацистами і фашистами, з ними неможливий діалог, тому що Україна - це агресор". Латвія отримала дозвіл від Єврокомісії закрити телеканал.

"Будь-яка заборона - свідчення слабкості", - заявив у відповідь керівник дирекції міжнародних відносин холдингу ВГТРК Петро Федоров.