Телеканал "Україна" позапланово перевірять через серіал

Акція Копирайт изображения UNIAN
Image caption 17 березня Національна рада заборонила ретрансляцію 14 російських телеканалів

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "Україна" через "численні звернення громадян щодо трансляції мовником 66 серії серіалу "Не зарікайся".

"Провівши 13 квітня 2016 року моніторинг мовлення ТОВ "Телерадіокомпанія Україна", регуляторний орган зафіксував трансляцію телесеріалу "Не зарікайся" (виробництва ТОВ "Фронт Сінема" на замовлення ТОВ "Телерадіокомпанія Україна"), де, зокрема в 66 серії цієї мелодрами, позитивно зображено бойовиків Донбасу", - говориться у повідомленні Нацради.

Перевірка стосуватиметься "гарантування інформаційної безпеки" відповідно до законів "Про телебачення і радіомовлення" та "Про інформацію", додають у Нацраді.

"Директору юридичного департаменту ТОВ "Телерадіокомпанія Україна" Олені Водолажко було вручено запрошення на розгляд цього питання на засіданні Національної ради наступного тижня. Законом передбачено, що таке запрошення має бути вручене за 5 днів до розгляду питання", - відзначають у організації.

Там також закликали громадськість та незалежних експертів "надати висновки щодо контексту зазначеної серії".

Раніше адміністрація телеканалу "Україна" заперечувала звинувачення у тому, що її серіал зображає сепаратистів на Донбасі у позитивному ключі.