Порошенко присвоїв Джамалі звання народної артистки

Петро Порошенко і Джамала Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Порошенко Джамалі: "Ти зробила щасливими величезну кількість людей"

Президент Петро Порошенко присвоїв співачці Джамалі почесне звання "Народна артистка України" за перемогу на Євробаченні.

"Це фантастична перемога. Ти зробила щасливими величезну кількість людей", - заявив глава держави на врученні.

Президент також повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ порушити перед UNICEF питання про присвоєння Сусані Джамаладіновій (справжнє ім'я Джамали) почесного звання "Посла доброї волі UNICEF", додають у прес-службі президента.

"Це з одного боку буде пропагувати питання вирішення проблем дітей, питань міграції, а з іншого боку - нагадуватиме про те, що нам треба вирішувати і повертати Україні Крим, повертати дім всьому кримськотатарському народу. І особливо значуще, що це відбувається напередодні 72-ї річниці депортації, подій 1944 року", - пояснив Петро Порошенко.

"Я написала цю пісню мабуть тому, що просто не могла мовчати, бо дуже довго ця історія була покрита страшними образами в бік кримськотатарського народу, а тепер іще й українців. Мені хотілось сказати правду", - відповіла співачка.

Джамала виграла конкурс Євробачення-2016, який проходив у Стокгольмі з піснею "1944", у якій ідеться про депортацію кримських татар у Центральну Азію за рішенням радянського керівництва.