Організатори Євробачення не змінюватимуть переможця

Джамала Копирайт изображения AFP
Image caption Україна є і залишиться переможцем конкурсу Євробачення-2016, заявили організатори конкурсу у відповідь на петицію про можливий перегляд результатів

Результати Євробачення-2016, переможницею якого стала українська співачка Джамала, не переглядатимуть. Україна залишиться на першому місці пісенного конкурсу. Про це написали організатори заходу на офіційній сторінці у Facebook.

"Україна є і залишиться переможцем конкурсу Євробачення-2016. Чи згодні ви з цим чи ні, ми закликаємо всіх, хто підписав петицію, прийняти результати конкурсу, діяти відповідно до правил і продовжити конструктивний діалог щодо подальшого вдосконалення проведення пісенного конкурсу Євробачення", - йдеться в заяві організаторів.

Вони нагадали, що правила підрахунку голосів були відомі заздалегідь усім учасникам.

Заява організаторів оприлюднена у відповідь на петицію вірменина Артура Ованесяна щодо перегляду результатів.

Петиція, адресована Європейському мовному союзу, опублікована на сайті Change.org. Юридичної сили вона не має.

Перемога української учасниці на Євробаченні викликала бурхливу реакцію в Росії. Представник російського МЗС Марія Захарова у Facebook натякнула на заполітизованість конкурсу.

З цього року на Євробаченні змінилася система оголошення результатів. Тепер професійне журі та телеглядачі з кожної країни оцінюють учасників конкурсу окремо. Раніше їхні бали публікувались спільно.