Голова МОК не виключив відсторонення від Ігор у Ріо усієї збірної Росії

Копирайт изображения AP

Якщо звинувачення у систематичному вживанні допінгу в російському спорті будуть доведені, це підніме проблему допінгу на новий, "шокуючий" рівень, заявив голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

Наслідками можуть стати жорсткі фінансові санкції, а також дискваліфікація спортсменів і національних спортивних федерацій, попередив пан Бах.

Він застеріг, що розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства щодо тестів під час Ігор у Сочі може "значною мірою" вплинути на те, чи дозволять атлетам Росії брати участь в змаганнях у Ріо.

Днями міністр спорту Росії Віталій Мутко вибачився за допінг-скандал, в результаті якого російських легкоатлетів можуть не допустити до участі в Іграх у серпні цього року.

У статті, опублікованій у британській газеті Sunday Times, пан Мутко визнає, що "серйозні помилки були допущені керівництвом Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), а також спортсменами і тренерами, які порушили антидопінгові правила і знехтували принципом чесної гри, настільки фундаментальним для спорту, заради одномоментного успіху".