Деканоїдзе: Україні потрібен закон проти "злодіїв у законі"

Поліція Копирайт изображения Ukrinform
Image caption За так званим "кодексом честі" "злодії в законі" не можуть заперечувати, що вони – "короновані", кажуть у поліції

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе висловилася за ухвалення закону, який би дозволяв заарештовувати і засуджувати так званих "злодіїв у законі", якщо вони зізнаються про свій "статус".

У прес-службі поліції відзначають, що така норма могла б бути ефективною, "тому що за так званим "кодексом честі" "злодії в законі" не можуть заперечувати, що вони – "короновані".

"Такий закон, як ви знаєте, працював у Грузії. І цей закон дав нам шанс і право, щоб ми позбулися організованої злочинності повністю. Частина з них сиділа у в'язницях, частина – втекла", - наголосила Хатія Деканоїдзе.

Вона додала, що подібний закон – так званий "закон RICO" – свого часу діяв у Сполучених Штатах Америки, коли італійська мафія вчиняла там серйозні злочини.

"Якщо ми хочемо реально збити злочинність, якщо ми хочемо реально знищити банди і організовану злочинність, то я би дуже хотіла, щоб Верховна Рада сконсолідувалася навколо цього закону", - висловила сподівання пані Деканоїдзе.

За її даними, в Україні зараз діє близько двох десятків осіб, які "кришують і займаються серйозними злочинними справами".