МЗС України вимагає припинити "судовий фарс" щодо Клиха і Карпюка

Клих та Карпюк Копирайт изображения www.mfa.gov.ua

Міністерство зовнішніх справ оприлюднило заяву щодо обвинувального вироку, який виніс суд Чечні по справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

"МЗС України вимагає від російської сторони ще до вироку суду у справі українських політичних в’язнів припинити цей судовий фарс та забезпечити звільнення і безпечне негайне повернення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха в Україну", - йдеться у заяві, оприлюдненій у четвер.

Раніше стало відомо, що колегія присяжних суду визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських військ під час Першої чеченської війни.

"Сьогоднішнє неправомірне рішення було винесене після тривалого судового фарсу у справі українців та базувалося на безпідставних та сфабрикованих матеріалах слідства, які були отримані, в тому числі, внаслідок застосування до українців тортур та психологічного тиску", - наголошують українські дипломати.

Вони також відзначають, що суд не брав до уваги "жодних беззаперечних доказів непричетності українців до інкримінованих їм злочині".

Микола Карпюк та Станіслав Клих відкидають всі звинувачення чеченського суду.