У Казахстані затримали десятки людей

Копирайт изображения Reuters

У Казахстані на акціях протесту проти поправок до земельного законодавства затримано кілька десятків активістів, а також журналістів низки видань, включно з казахстанським підрозділом "Радіо Свобода" і "Нової газети". Журналістів згодом відпустили.

Як сказав журналістам заступник генерального прокурора країни Андрій Кравченко, крім співробітників ЗМІ, яких пізніше відпустили, на несанкціонованих акціях протесту, що пройшли в кількох містах країни, були затримані близько 40 осіб.

"Я хочу підкреслити, що саме про ці кількості йдеться, хоча в мережі вже починають якісь інсинуації щодо 400 - 500 громадян. Ні, це не так", - цитує Кравченка агентство "Інтерфакс".

"Ці люди, незважаючи на те, що вони достовірно знали про відсутність дозволів на мітинг, продовжували активні дії по його організації", - додав він.

В цілому, за повідомленнями поліцейських, масових затримань під час мітингів не було. Ще до початку акції повідомлялося, що в Караганді на одній з площ затриманий 22-річний чоловік, який готувався брати участь в мітингу.

За останні тижні в Казахстані пройшла хвиля протестів проти змін до Земельного кодексу. У трьох містах країни Атирау, Актобе (Актюбінськ) і Семей (Семипалатинськ) люди вийшли на вулиці, вимагаючи не надавати землю в оренду іноземцям.

За оцінками спостерігачів, у кожному з міст у мітингах взяли участь від 1000 до 2000 людей, що є дуже рідкісним явищем для країни, де переслідують за публічну критику державної політики.

Останнього разу, коли в Казахстані була настільки масштабна акція протесту, поліція відкрила вогонь по демонстрантах. За офіційними даними, тоді загинули 14 людей. Це було в 2011 році, коли нафтовики організували страйк в місті Жанаозен.