У Британії закрилася остання тютюнова фабрика

Сигарети Копирайт изображения PA

В англійському графстві Ноттінгем припинила роботу остання в Британії тютюнова фабрика. Компанія Imperial Tobacco, якій належало підприємство, швидше за все, сфокусується на східноєвропейських і азіатських ринках, кажуть експерти.

Про продаж фабрики, побудованої в 1972 році, компанія оголосила кілька місяців тому. Imperial Tobacco поступово переносить свої заводи в інші країни, де дешевша робоча сила. Перенесення виробництва в Німеччину і Польщу збільшить виручку компанії на 320 млн фунтів (464,2 млн доларів), пояснив її представник.

На піку виробництва завод випускав до 52 млрд сигарет на рік, але, як зазначає представник профспілки Кріс Нідхем, з тих пір попит на сигарети в Британії дуже впав.

"Справа в падінні виробництва, і один з чинників тут - негативне ставлення до куріння в суспільстві", - говорить пан Нідхем.

"Тепер вони [тютюнова компанія] націлюються на азіатські ринки, де соціальне відторгнення тютюнопаління не таке сильне. Ірак, Сирія, Росія, Китай - я впевнений, що на ці ринки буде орієнтуватися Imperial Tobacco", - припускає експерт.

Tobacco Group Imperial - четверта в світі за величиною тютюнова компанія, один з двох засновників групи British American Tobacco.