Російський олімпійський комітет підтвердив дані про допінг на Олімпіаді-2008

Олімпійський комітет Росії (ОКР) повідомив, що отримав документи від Міжнародного олімпійського комітету, які свідчать про позитивні допінг-проби у 14 російських атлетів під час Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.

При цьому, як наголошується, позитивний результат дали проби "А". Тепер Олімпійський комітет Росії має надати в МОК інформацію про те, хто зі згаданих у листі спортсменів буде присутнім під час аналізу проби "Б".

Як підкреслюється в заяві ОКР, відповідно до антидопінгових правил МОК і Всесвітнього антидопінгового кодексу, імена спортсменів до моменту оголошення результатів проби "Б" і початку офіційної дисциплінарної процедури не розголошуються.

У вівторок російський телеканал "Матч ТВ" опублікував прізвища 14 російських учасників Олімпіади-2008 в Пекіні, яких підозрюють у використанні заборонених препаратів.

З ініціативи МОК, Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) ще раз перевірило 454 проби, взяті на Іграх-2008 у спортсменів, які потенційно можуть стати учасниками Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро. Пізніше агентство повідомило, що проба 31 спортсмена з 12 країн дала позитивний результат.