Керрі: звільнення Савченко - частина виконання Росією Мінських угод

Джон Керрі Копирайт изображения AFP

Держсекретар США Джон Керрі привітав звільнення Надії Савченко та назвав його важливою частиною виконання Кремлем Мінських угод. Про це йдеться в офіційній заяві Держдепартаменту.

"Її звільнення після довгих випробувань, включно з одиночним ув'язненням, є важливою частиною виконання Росією її зобов'язань за Мінськими угодами й має стати імпульсом до їх повної імплементації", - йдеться у заяві.

Джон Керрі нагадав, що Мінські угоди передбачають реальне припинення вогню на Донбасі, повний доступ спостерігачів ОБСЄ до всієї території в зоні конфлікту, проведення виборів за українським законом та під моніторингом ОБСЄ, виведення іноземних військ та озброєнь, а також відновлення контролю Києва над кордоном з Росією.

Держсекретар США також закликав Росію звільнити всіх "заручників і незаконно утримуваних осіб", а звільнення українською владою росіян Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва назвав "гуманітарним рішенням".

У середу Україна та Росія фактично провели обмін ув'язненими.

В Україну повернулася боєць батальйону "Айдар" Надія Савченко, засуджена в РФ до 22 років ув'язнення за вбивство російських журналістів на сході України у 2014 році. В Україні цей вирок не визнавали і називали політичним.

Водночас у Москву з Києва направився літак з росіянами Олександром Александровим та Євгеном Єрофеєвим, засудженими в Україні за участь у терористичній організації та вбивстві військовослужбовця до 14 років в'язниці.