У НАБУ підтвердили, що отримали документи про "чорну касу" Партії Регіонів

Копирайт изображения UKRINFORM

Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в коментарі "Інтерфаксу" підтвердив отримання документів щодо "чорної каси" Партії Регіонів.

"Вчора (27 травня - Ред.) у другій половині дня документи отримані", - заявив Артем Ситник "Інтерфаксу".

Інформація про існування таких документів і їхню передачу до НАБУ з'явилася у останньому числі "Дзеркала тижня" в інтерв'ю колишнього першого заступника СБУ Віктора Трепака. Він твердить, що передав до НАБУ документи, що начебто підтверджують незаконні виплати готівкою, що їх здійснювала "Партія регіонів" низці колишніх і нинішніх високопосадовців. За його словами, йдеться про "чорну бухгалтерію" партії із загальними виплатами на близько 2 млрд дол.

Після того, як у лютому 2010 року лідер партії Віктор Янукович став президентом, він став почесним головою партії, а формальним лідером - Микола Азаров. У 2012 році партія здобула переважну кількість місць у парламенті.

Після втечі Віктора Януковича з України у лютому 2014 та після того, як Україну залишив Микола Азаров, керівником Партії регіонів біло обрано Бориса Колесникова. Він заявив, що партія не братиме участі у парламентських виборах 2014 року. Проте низка провідних членів ПР взяла участь у виборах за списками Опозиційного блоку.