МАГАТЕ: Північна Корея, ймовірно, знову виробляє плутоній

Північна Корея, ймовірно, знову запустила завод з виробництва плутонію з відпрацьованого ядерного палива, заявляє Міжнародне агентство з ядерної енергії.

"Є ознаки того, що завод зі збагачення урану в Йонбені відновив роботу", - заявив у понеділок представник МАГАТЕ. "Цілком можливо, що він переробляє відпрацьоване ядерне паливо",- додав він.

Інспектори МАГАТЕ не мають доступу до ядерних об'єктів у Північній Кореї і відстежують ситуацію в основному за допомогою супутників.

Малий 5-мегаватний реактор в Йонбені є головним джерелом радіоактивних продуктів, необхідних для північнокорейської ядерної програми. Його закрили у 2007 році, проте в 2013 році Пхеньян пообіцяв знову запустити його після проведення чергових ядерних випробувань.

Існує два основні способи створення атомної бомби: шляхом виробництва за допомогою центрифуг високозбагаченого урану-235, а також шляхом переробки ядерного палива, що дає можливість виробляти плутоній.

За даними МАГАТЕ і розвідувальних служб, північнокорейська влада віддає перевагу другому способу.

У лютому 2016 року директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що КНДР відновила роботу плутонієвого реактора в Йонбені і може створити запаси плутонію протягом декількох тижнів.