У світі рекордний рівень насильства за останні 25 років

Копирайт изображения AP

У минулому році кількість жертв збройних конфліктів в усьому світу була найвищою за останні 25 років, а кількість біженців досягла максимуму з часів Другої світової війни, свідчать дані Глобального індексу миролюбності (Global Peace Index).

Різке зростання насильства в світі відбувається в першу чергу через конфлікти на Близькому Сході, наголошується у дослідженні. Найнебезпечнішою країною для проживання визнали Сирію, за нею йдуть Південний Судан, Ірак, Афганістан і Сомалі.

За даними Global Peace Index, кількість терористичних нападів за минулий рік також стала рекордною за весь час спостережень, велика частина атак сталася в п'яти країнах: в Сирії, Іраку, Нігерії, Афганістані і Пакистані.

Європа залишається найбільш мирним регіоном на планеті, однак фахівці зазначають, що за останні п'ять років кількість терористичних атак в європейських країнах різко зросла.

При складанні рейтингу враховуються 23 фактори, до яких входять як внутрішні - наприклад, рівень насильства і злочинності в країні, так і зовнішні - в тому числі відносини з сусідніми країнами і рівень військових витрат.