Парубій закликав уряд Франції не пом'якшувати санкції проти Росії

Андрій Парубій Копирайт изображения UNIAN
Image caption Андрій Парубій нагадав про українців, які служили у французькому іноземному легіоні під час Другої світової війни

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав уряд Франції не ухвалювати рішення про поступовий перегляд санкцій проти Росії.

"Сенат Франції ухвалив резолюцію про пом'якшення санкцій щодо Росії. Росії, яка є агресором, яка розв'язала війну у Європі та анексувала територію України. Розумію, що кінцеве рішення буде ухвалювати уряд – тому дуже сподіваюся, що це рішення буде зваженим і мудрим", - йдеться у зверненні, опублікованому на сайті Ради.

Він порівняв нинішню ситуацію в Україні зі станом Франції під час Другої світової війни і відзначив, що "у перші дні вторгнення гітлерівської Німеччини на територію Франції сотні українців на заклик Українського національного союзу вступили до лав французького іноземного легіону боронити незалежність Франції".

"Звертаюся до уряду Франції: комерційні інтереси не можуть стояти вище духу свободи, який став символом Франції у світі", - додав Андрій Парубій.

8 червня верхня палата парламенту Франції - Сенат - підтримала звернення до уряду країни щодо поступового перегляду економічних санкцій ЄС для Росії.

Москва офіційно заперечує причетність своїх військових до конфлікту в Україні, хоча визнає присутність там російських добровольців.