У Нафтогазі не вважають озвучену ціну на російський газ прийнятною

Копирайт изображения AFP

Україна не купуватиме російський газ на тих умовах, що були озвучені нещодавно російським міністром енергетики, - написав у Facebook директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

"Міністр енергетики РФ каже, що "Газпром" у третьому кварталі продаватиме нам газ по 177 доларів. Із поправкою на калорійність це означає, що ціна в актах буде 182-183 долари. Він вважає, що це навіть нижче ринкової ціни. Ми так не вважаємо", - написав представник "Нафтогазу", нагадавши, що липнева ціна на газ на німецькому хабі NCG є нижчою за 173 долари за тисячу кубометрів.

"Тому ми за таких умови газ у "Газпрому" купувати взагалі не будемо. Весь необхідним нам газ купимо на європейському ринку", - заявив також Юрій Вітренко, додавши, що останні ціни, запропоновані "Газпромом" можна також використовувати як аргумент у Стокгольмському арбітражі.

8 червня російський міністр енергетики Олександр Новак заявив, що ціна російського газу для України може становити 177 доларів за тисячу кубометрів.

Перед цим російський "Газпром" повідомив, що отримав лист від керівництва українського "Нафтогазу" із пропозицією відновлення постачань. Водночас у "Нафтогазі" уточнили, що писали лише про те, що готовий розглянути пропозиції Газпрому на наступні три квартали, і пристати на них лише тоді, коли вони будуть комерційно-привабливими.

"Нафтогаз" також нагадав, що опалювальний сезон 2015-2016 років був першим, який Україна пережила взагалі без імпорту російського газу, який припинила купувати у листопаді 2015 року.