Депутатам Бундестагу погрожують після голосування з визнання геноциду вірмен

Копирайт изображения Getty
Image caption Лідер німецьких "зелених" Джем Оздемір - серед тих, кому погрожують після голосування Бундестагу щодо визнання геноциду вірмен в Османській імперії

11 депутатів Бундестагу, які мають турецьке походження, отримали державну охорону по тому, як вони почали отримувати анонімні погрози через їхню позицію під час голосування з питання визнання геноциду вірмен у Туреччині у 1915 році.

Додаткові заходи безпеки стосуються, зокрема, і лідера партії "Союз-90/Зелені" Джема Оздемира.

Політик розповів Frankfurter Allgemeine, що електронною поштою отримував погрози на кшталт "Ми знайдемо тебе будь-де" і "Твої німецькі друзі можуть забути, а ми - ні".

Раніше президент Туреччини Реджеп Еродган піддав сумніву "турецькість" 11 німецьких депутатів із турецьким корінням, і висловив припущення, що їм треба зробити аналіз кроків, оскільки в них "нечиста кров".

Крім того, група турецьких юристів подала в суд на німецьких парламентарів, звинувативши їх у образі турецької держави.

2 червня Бундестаг підтримав резолюцію, яка визнає події 1915 року в Османській імперії, геноцидом вірменського народу з боку турків.

Вірмени кажуть, що під час різанини, влаштованої турками, було винищено до 1,5 млн людей. Туреччина каже, що кількість жертв була набагато меншою, і відмовляється використовувати термін "геноцид".