Вчені зафіксували гравітаційні хвилі при злитті чорних дір

Копирайт изображения NASA

Вчені, які беруть участь в міжнародному проекті LIGO Scientific Collaboration, оголосили про другий в історії випадок реєстрації гравітаційних хвиль. Їхнє існування передбачав Альберт Ейнштейн.

Як і в першому в історії випадку знайдені хвилі були породжені злиттям двох чорних дір.

"Важливо те, що другий сигнал був породжений чорними дірами з відносно невеликими масами, що набагато краще відповідає прогнозам астрофізиків. Тепер ми можемо бути більш впевнені в тому, що перша подія не було рідкісним винятком", - зазначив професор МГУ Фарід Халілі.

Гравітаційні хвилі можуть мати кілька прикладних застосувань, вважають вчені. Серед таких ідей - виявлення астероїдів, що перебувають недалеко від Землі. Це можна буде зробити, використовуючи навігаційний сенсор корабля, запрограмований таким чином, щоб він повідомляв про рухомі об'єкти в полі його зору.

Ще одна можливість використання надчутливого обладнання на борту станції - точне визначення гравітаційної постійної G.

Копирайт изображения epa

Ця фундаментальна фізична величина, яка називається також постійною Ньютона, необхідна для обчислення сили гравітації між двома масами, що перебувають на певній відстані одна від одної.

Константа гравітаційної взаємодії G була з великою точністю обчислена на Землі з використанням маятника. Вимірювання цієї величини в космосі дасть її незалежну оцінку.

У березні Європейське космічне агентство почало тестування технологій, необхідних для виявлення гравітаційних хвиль в космічному просторі.

Новини на цю ж тему