В іноземних інвесторів більше оптимізму щодо України, ніж півроку тому - ЄБА

Копирайт изображения AFP

Настрої іноземних інвесторів щодо бізнес-клімату в Україні дещо покращилися. Такими є результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед керівників компаній-членів організації.

У січні-червні цього року Індекс інвестиційної привабливості, який ЄБА розраховує на основі опитування, зріс до 2,88 балів. Це на 0,3 бали більше, ніж за минулі півроку. Крім того, це є найвищий бал за останні чотири роки.

"У всіх є хоч і невелика, але нота оптимізму", - заявив Кшиштоф Сідлецькі, президент ЄБА і голова представництва Astellas Pharma Europe B.V.

Головними позитивними чинниками, що вплинули на покращення індексу, стали очікування на наступні півроку.

При цьому опитування показало, що, з одного боку, 91% опитаних не помітили реформи судової системи і незадоволені боротьбою із корупцією, 78% керівників компаній не задоволені інвестиційним кліматом в Україні, але з іншого - частка тих, хто вважає, що в Україні не відбувається позитивних змін, зменшилася з 60% до 50%, а 42% учасників опитування очікують покращення інвестиційного клімату вже до кінця цього року.

Загалом, від часу, коли ЄБА розпочала подібні опитування у 2008 році, найвищого рівня - 3,4 бали - індекс сягав наприкінці 2010 року.