Нафтогаз: транспорт російського газу Україною у 3-4 рази дешевший, ніж Північним потоком ІІ

Газ Копирайт изображения Reuters

За підрахунками НАК "Нафтогаз України", вартість транзиту російського газу Прямим потоком (територією України) з 2020 року буде в декілька разів дешевшим, ніж Північним потоком ІІ, йдеться у заяві української компанії.

"У випадку бронювання транзитних потужностей на теперішньому рівні 110 млрд куб. м на рік, доставка українським маршрутом буде вчетверо дешевшою, ніж запланованим Північним потоком ІІ. При бронюванні на рівні 70 млрд куб. м транзиту на рік, Прямий потік виявиться втричі більш вигідним, ніж Північний ІІ", - кажуть у "Нафтогазі".

Тариф на транспортування газу буде нижчим за рахунок того, що до 2020 року "Нафтогаз" планує завершити амортизацію своєї інфраструктури: "Після 2020 року відповідна інфраструктура буде повністю амортизована, що дозволить Україні запропонувати постачальникам газу найбільш конкурентні умови транспортування".

Північний потік ІІ - проект газогону з Росії в Німеччину через Балтійське море. У "Нафтогазі" кажуть, що транспортувати газ з Німеччини у центральну та південну Європу буде проблематично.

"Зважаючи на перебіг арбітражних процесів у Стокгольмі, ми стурбовані намірами "Газпрому" витрачати свої обмежені ресурси на економічно невиправдані проекти. "Нафтогаз" зацікавлений у встановленні справедливих, прозорих та ринкових умов роботи на європейському ринку газу для усіх його учасників", - відзначив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.