Польський суд засудив генерала у справі про смоленську катастрофу

Фото 1 Копирайт изображения EPA
Image caption На борту літака, що розбився під Смоленськом у 2010 році, разом з президентом Лехом Качинським і його дружиною перебували представники найвищого керівництва Польщі

Польський суд засудив до умовного тюремного ув'язнення колишнього офіцера з безпеки у справі про катастрофу польського президентського літака над Смоленськом у 2010 році.

Колишнього заступника голови президентської служби безпеки, генерала Павла Белавного, що організовував політ президента Леха Качинського, засудили до 18 місяців за ґратами умовно, а також присудили йому п'ятирічне усунення від адміністративної служби і штраф у 10 тисяч злотих (2,5 тисячі доларів).

Його визнали винним у злочинній недбалості у зв'язку із організацією перельоту.

Вирок, винесений варшавським судом у вівторок, - перший звинувачувальний вирок, який винесли із часів смоленської катастрофи.

Президентський лайнер Ту-154М зазнав катастрофи при заході на посадку 10 квітня 2010 року.

Згідно з результатами спільного розслідування Росії та Польщі, причиною аварії стала помилка пілотів і авіадиспетчерів, однак Ярослав Качинський не раз заявляв, що катастрофа літака була організованою.

На борту літака разом з президентом і його дружиною перебували представники найвищого керівництва Польщі та громадські діячі, які прямували на пам'ятні заходи у зв'язку з 70-річчям Катинської трагедії.

Всі 96 людей на борту загинули.

Новини на цю ж тему