Франція вдруге депортувала лідера російських уболівальників

Влада Франції вдруге за чотири дні депортували з країни голову Всеросійського об'єднання вболівальників Олександра Шпригіна, повідомили в міністерстві внутрішніх справ Франції.

"За доброю традицією знову за рахунок Республіки Франція рейсом @aeroflot SU2453 вилітаю з Парижа в рідну столицю!" - написав голова ВОБ у Twitter.

Першого разу Шпригіна депортували з Франції в суботу минулого тижня. Тоді разом із ним до Росії повернулися ще близько 20 членів ВОБ. Їх усіх затримали по дорозі в Лілль через побоювання, що вони можуть спровокувати заворушення.

Після цього Шпригін повернувся до Франції через Іспанію, бо його шенгенську візу не анулювали. Чоловіка затримали на стадіоні в Тулузі під час матчу Росія-Уельс.

11 червня в Марселі відбулися сутички між російськими і англійськими фанатами. Постраждали 50 осіб, один англійський уболівальник отримав травми, після яких його визнали клінічно мертвим.

Влада Франції вважає, що з російського боку в сутичках брали участь близько 150 осіб. Жодного з них затримати не вдалося у зв'язку з тим, що ті були натреновані і добре організовані, заявляв прокурор Марселя.

Пізніше британська газета Guardian опублікувала матеріал, в якому з посиланням на джерела в уряді стверджувалося, що багато хто з російських фанатів, які влаштували ці безлади, ймовірно, були пов'язані з російськими силовими структурами. У Кремлі ці висновки відкинули як русофобські.