Британія опиратиметься поспіхам до виходу з ЄС - міністр

Британія опиратиметься тиску з боку Євросоюзу, що закликає пришвидшити початок офіційних переговорів про вихід країни із об'єднання, заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Філіп Гаммонд.

Британський міністр заявив, що "у цей момент нічого не відбуватиметься" - після того, як президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер раніше закликав негайно розпочати процес виходу Британії з ЄС.

За словами пана Гаммонда, вирішення часу офіційного оповіщення про намір залишити ЄС - у руках Британії, і переговори не почнуться, доки у країні не оберуть нового прем'єр-міністра замість Девіда Кемерона, який одразу після оголошення результатів британського референдуму оголосив про свою відставку.

Позицію британського міністра підтримав голова адміністрації німецької канцлерки Ангели Меркель Петер Альтмайєр. За його словами, британським політикам потрібен час, щоб розглянути наслідки виходу країни з ЄС.

Напередодні сама пані Меркель заявила, що ЄС не має жодним чином поводитися "особливо неприємно" у переговорах із Британією, і утримування країни від виходу з об'єднання не має бути пріоритетом цих перемовин.