Кремль заявив, що Ердоган вибачився за збитий Су-24

Президент Росії Володимир Путін отримав від президента Туреччини Реджепа Ердогана вибачення за загибель пілота російського Су-24, стверджує прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Як заявив представник російського президента, Ердоган хоче відновити відносини з Росією і закликає Володимира Путіна працювати над цим.

Як сказано в офіційному повідомленні Кремля, в своєму листі Ердоган каже, що у Туреччині "ніколи не було бажання і явного наміру збити літак, що належить Російської Федерації".

"Реджеп Таїп Ердоган висловлює своє глибоке співчуття з приводу того, що сталося і підкреслює готовність робити все можливе для відновлення традиційно дружніх відносин між Туреччиною і Росією, а також спільно реагувати на кризові події в регіоні, боротися з тероризмом", - заявляють в Кремлі.

У посланні також наголошується, що стосовно громадянина Туреччини, ім'я якого пов'язують із загибеллю російського пілота, розпочали судове розслідування.

Російський військовий літак, який брав участь у військовій операції в Сирії, збив на сирійсько-турецькому кордоні 24 листопада 2015 року турецький винищувач.

Пілоти Су-24 катапультувалися, проте із землі по них відкрили вогонь, у результаті якого командир Олег Пєшков загинув. Штурману літака Костянтину Мурахтіну вдалося врятуватися, його доставили на російську авіабазу.

Анкара заявила, що російський літак порушив турецький повітряний простір. Москва це категорично відкидала.

Пан Ердоган тоді заявив, що його країна не збирається вибачатися перед Росією за збитий літак. "Я думаю, якщо комусь і треба вибачитися, то не нам, - сказав він. - Вибачатися потрібно тим, хто порушив наш повітряний простір".

Після інциденту Володимир Путін підписав указ про введення проти Туреччини та її громадян економічних і візових санкцій.