Польща на місяць призупинить малий прикордонний рух з Україною

Польща тимчасово призупинить малий прикордонний рух з Україною, повідомляє Держприкордонслужба.

За даними прикордонників, малий прикордонний рух між Україною і Польщею призупинять з 4 липня. Це, зокрема, зачепить тих жителів прикордонних районів України, які мають спеціальні дозволи в рамках малого прикордонного руху, видані Варшавою.

"Згідно з дипломатичною нотою міністерства закордонних справ Республіки Польща, з 4 липня 2016 призупинено малий прикордонний рух між Україною і Польщею в частині, що стосується в'їзду та перебування на території Польщі жителів прикордонних районів України, у яких є видані відповідними органами Республіки Польща дозволи", - йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.

Відтак ці особи зможуть перетинати польсько-український кордон на загальних підставах - із паспортними документами та відповідними візами.

У свою чергу, МЗС Польщі пояснює, що малий прикордонний рух припинили тимчасово у зв'язку проведенням у Варшаві 8-9 липня саміту НАТО, а в Кракові 20-31 липня - Всесвітніх юнацьких днів, в ході яких очікується візит Папи Римського Франциска.

Дату відновлення малого прикордонного руху у польському відомстві не повідомили.

Водночас як заявила в ефірі телеканалу "112 Україна" речниця українського МЗС Мар'яна Беца, малий прикордонний рух із Польщею відновлять 2 серпня.