Тереза Мей виграла перший раунд виборів лідера торі

Міністр внутрішніх справ Британії Тереза Мей виграла перший раунд голосування у виборах лідера Консервативної партії, що замінить Девіда Кемерона.

Участь у таємному голосуванні за нового лідера взяли 329 депутатів із 330, що представляють торі у британському парламенті.

Пані Мей отримала 165 голосів підтримки. Другим у цьому етапі фінішувала державний міністр з питань енергетики Андреа Ледсом із 66 голосами.

Міністр юстиції Майкл Гоув отримав 48 голосів, міністр з питань Уельсу Стівен Кребб - 34 голоси. Екс-міністр оборони Ліам Фокс вилетів із голосування, набравши лише 16 голосів.

Члени Консервативної партії оберуть нового лідера серед двох кандидатів, яких найбільше підтримають депутати парламенту від торі. Ім'я нового очільника консерваторів назвуть 9 вересня.

Девід Кемерон подав у відставку із посади прем'єр-міністра і лідера Консервативної партії після оголошення результатів референдуму про вихід Британії з ЄС, на якому прибічники "брекзиту" набрали 52%. Пан Кемерон агітував проти виходу Британії з Євросоюзу.