Челсі Менніг спробувала вчинити самогубство

Американська солдат Челсі Меннінг, засуджена до 35 років в'язниці за злив секретної інформації сайту Wikileaks, спробувала вчинити самогубство минулого тижня, підтвердили її юристи.

Пані Меннінг, раніше відома під іменем Бредлі, пройшла гормонотерапію і змінила ім'я на Челсі. При цьому вона відбуває покарання у чоловічій військовій в'язниці.

Її адвокати звинуватили американську армію у порушенні її приватності через розкриття інформації про те, що вона потрапила до лікарні.

У військовій адміністрації не уточнили, через що саме пані Меннінг потрапила до лікарні, але ЗМІ одразу ж пов'язали це зі спробою самогубства.

Юристи засудженої у відповідь оприлюднили офіційну заяву від її імені: "Минулого тижня Челсі прийняла рішення покінчити з життям".

"Вона воліла б, аби її приватна медична інформація залишалася приватною, щоб натомість сфокусуватися на одужанні, - йдеться у листі. - Вона знає, що люди запитують про її здоров'я, і хотіла б, щоб усі знали, що вона перебуває під пильним наглядом в'язниці та експертів, і залишатиметься у цьому статусі впродовж наступних кількох тижнів".

Челсі Меннінг, тоді ще під іменем Бредлі, у 2010 працювала в Іраку як експерт розвідки. Тоді вона стала ініціаторкою найбільшого на той час витоку секретної інформації - передавши Wikileaks сотні тисяч дипломатичних повідомлень та бойових звітів із Афганістану та Іраку.

Минулого року їй дозволили пройти гормональну терапію, після того як лікарі підтвердили її діагноз гендерної дисфорії - стану, за якого людина не ідентифікує себе зі статтю, з якою вона народилася.

При цьому пані Меннінг залишатиметься військовослужбовцем США до кінця відбування свого терміну в ув'язненні.