Столтенберг: прориву щодо України у перемовинах з Росією немає

По завершенню зустрічі Ради Росія-НАТО голова альянсу Єнс Столтенберг констатував, що дії Росії в Україні, як і раніше, залишаються головним предметом обговорення, але зблизити позиції щодо цього питання сторонам не вдалося.

"Це важливо, оскільки дії Росії в Україні підірвали безпеку в євроатлантичному регіоні. У союзників і Росії з цього питання глибокі й затяжні суперечності", - сказав пан Столтенберг.

За словами генсека, союзники не можуть визнати "нелегальну і нелегітимну" анексію Росією Криму. Метою альянсу, як і раніше, залишається розвиток України, і НАТО хоче виключити фактор зовнішнього втручання в цей процес.

Також пан Столтенберг згадав пропозицію Росії щодо безпеки польотів над Балтійським морем. Ймовірно, мова йде про пропозицію зобов'язати військові літаки літати в регіоні тільки з включеними транспондерами, про яку раніше говорив Володимир Путін.

Союзники "уважно розглянуть" цю пропозицію, сказав голова альянсу. Він додав, що зустріч все ж таки показала цінність ради Росія-НАТО, і діалог між сторонами продовжиться.