Кіровоград перейменували у Кропивницький

Місто Кіровоград у центрі України перейменували в Кропивницький. За таке рішення у четвер проголосували 230 депутатів у Раді.

Постанову вже підписав спікер і вона набула чинності.

"Маю право підписати невідкладно. З моменту підпису вона вступає в дію", - заявив пан Парубій, підписавши її на очах журналістів.

Місто назвали на честь Марка Кропивницького, одного із засновників українського професійного театру, який жив і працював там.

За словами кореспондента ВВС України, перейменування винесли на розгляд парламенту у четвер неочікувано.

Коли під час сигнального голосування спікер побачив, що фракція Радикальної партії підтримує, то швидко поставив постанову.

Андрій Парубій заявив, що процес декомунізації у Раді на цьому завершено.

"Сьогодні парламент показав, що це український парламент, який здатний ухвалювати рішення, і ми свою парламентську частину декомунізації завершили", - сказав пан Парубій.

Копирайт изображения kr rada.gov.ua

Депутати ухвалили приведення назви міста Кіровоград у відповідність до вимог Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Опозиційний блок проти

Колишній губернатор Кіровоградської області, депутат від Опозиційного блоку Сергій Ларін заявив, що збирає команду юристів і буде всіма способами через суди "скасовувати це ганебне голосування".

Політик каже, що перейменування поставили на голосування без обговорення.

"Вношу постанову Ради про скасування голосування, так як воно проходило з грубим порушенням регламенту", - написав він у Facebook.

За даними квітневого соцопитування, мешканці Кіровограда були проти перейменування. В червні кілька сотень людей проводили пікет проти цього.

Новини на цю ж тему