Гройсмана просять взяти закупівлю ліків під свій контроль

Ліки Копирайт изображения Getty
Image caption Рада на два роки передала повноваження закупівлі ліків спеціалізованим міжнародним організаціям у 2015-му

Громадські організації вимагають від прем'єра Володимира Гройсмана втрутитися у процес передачі закупівель ліків міжнародним організаціям на 2016-й рік - про це йдеться у відкритому листі від громадських організацій.

У документі, оприлюдненому Антикорупційною групою Реанімаційного пакету реформ, Благодійним фондом "Пацієнти України" та "Центром протидії корупції", міністерство охорони здоров'я також звинуватили у штучному блокуванні закупівельного циклу.

"Фактично чиновники МОЗ пропонують міжнародним організаціям підписати угоди, які неможливо виконати", - ідеться у документі.

Активісти стверджують, що у розісланих контрактах ідеться про необхідність поставити 100% препаратів не пізніше 90 днів з моменту підписання контракту: "Це є дискримінаційною нормою для учасників торгів та автоматично призведе до підвищення закупівельної вартості ліків. Окрім того, за українським законодавством усі постачальники мають вдвічі більший термін поставок, а саме - 180 днів з моменту оплати".

Вони також нарікають на те, що у контрактах є грубі помилки.

"Зроблено це навмисно – аби піти в довгу переговорну процедуру, затягнути час і ще раз всім показати, що процес гальмують міжнародники, а не чиновники МОЗ, які в таких важливих контрактах припускаються не те що фактологічних, а навіть граматичних помилок!" - стверджує Віталій Шабунін, голова правління "Центру протидії корупції".

Раніше депутати та представники громадських організацій заявляли, що в Україні намагаються зірвати закупівлю ліків через міжнародні організації.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський в інтерв'ю ВВС Україна звинуватив міжнародні організації у зриві графіків постачання ліків за минулий рік і сказав, що міністерство не має на них важелів впливу.

Новини на цю ж тему