РНБО може розглянути запровадження воєнного стану - Турчинов

Турчинов Копирайт изображения epa
Image caption Секретар РНБО наголосив на значних втратах серед українських військових

РНБО може розглянути питання про запровадження воєнного стану "у випадку продовження небезпечного загострення ситуації на сході України", сказав секретар ради Олександр Турчинов.

"Безперервні обстріли з використанням російськими агресорами забороненої Мінськими угодами потужної зброї, сучасних засобів наведення та корекції вогню призводить до значних втрат серед наших військових. Протягом останньої доби ми втратили 21 військовослужбовця, з яких 7 - загинуло, 14 - поранено", - сказав він, наголосивши при цьому, що українські військові "чітко дотримуються Мінських угод та використовують зброю лише у відповідь на криваві провокації російських окупантів".

"У випадку продовження цих небезпечних тенденцій Україна вживатиме усіх необхідних заходів для захисту цілісності нашої країни та безпеки громадян, аж до внесення до порядку денного РНБО питання щодо запровадження воєнного стану, - додав секретар Ради національної безпеки й оборони.

Росія систематично заперечує свою безпосередню участь у конфлікті на сході України.

Пан Турчинов вже заявляв про можливість введення воєнного стану раніше. Про це говорив і президент Петро Порошенко.

Раніше у вівторок речник із питань АТО Андрій Лисенко повідомив, що впродовж минулої доби на Донбасі загинули семеро військових.