Transparency: у лікарнях вже навчилися обходити систему Prozorro

Майже 14% процедур закупівлі медичні заклади у Києві провели непрозоро, заявив керівник відділу боротьби з корупцією центру "Ейдос" Гліб Канєвський.

За його словами, у лікарнях знайшли способи, як обійти систему електронних закупівель Prozorro.

"Медичні установи Києва - це лідери за кількістю оголошених закупівель у системі. Тому і найбільша кількість скарг від учасників торгів саме на них. Важливо, аби вони швидко розглядалися організаторами торгів, щоб формувати довіру бізнесу", - наголосила при цьому експерт представництва міжнародної організації Transparency International в Україні Віктор Нестуля.

Як приклад обходу системи, експерт центру "Ейдос" Ольга Зеленяк навела випадок, коли у Київському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких швабр Vermop зазначили, що предметом закупівлі є "пристрій з утримувачем та насадкою".

"Пропозицію у зазначеному тендері подав лише один учасник. 50 "пристроїв" було придбано за 123 тисячі гривень (2,5 тисячі за швабру)", - ідеться у повідомленні.

Активісти зазначили, що загалом з початку 2016 року через Prozorro медзаклади Києва провели 4109 тендерів. Сума укладених контрактів становить майже 54 мільйони гривень, потенційна економія - більше 25 мільйонів, додали у повідомленні.

Систему Prozorro розробило міністерство економічного розвитку і торгівлі. Очікують, що за підсумками 2016 її використання дозволить заощадити приблизно 5 мільярдів гривень.