"Беркуту" допоміг втекти з Києва учасник Майдану - Генпрокурор

Копирайт изображения GPU

Людина, яка допомогла "беркутівцям" втекти із Києва і втопила їхню зброю, була учасником акцій протесту на Майдані взимку 2014 року, - повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю "112 каналу".

"За допомогою контррозвідки Міністерства оборони ми знайшли зброю "чорної сотні", в тому числі й снайперську гвинтівку, яку бачила вся країна під час страшних кадрів стрілянини з Жовтневого палацу по Майдану. Ми знайшли її разом з великою кількістю автоматів в одному з київських озер. Вони були розрізані і втоплені одною групою, керівник якої вже проходить по слідству", - заявив Юрій Луценко.

Він додав, що "на жаль, це особа, яка, за нашою версією, за вказівкою Захарченка вивела "чорну сотню" з Києва, знищила зброю і втопила її, хоча сам він був разом з нами на Майдані".

Генпрокурор також повідомив, що справи 19 "беркутівців", яких підозрюють у причетності до розстрілів на Майдані взимку 2014 року, передані до суду, 6 із них перебувають під вартою. Ще 13 осіб перебувають на стадії досудового слідства, 5 із них під вартою. Їхні справи будуть передані до суду до кінця осені.

Юрій Луценко також додав, що ще 36 осіб перебувають у розшуку і будуть засуджені заочно.

Копирайт изображения EPA

Загалом, за даними міністерств охорони здоров'я, внутрішніх справ та волонтерів, 106 людей були вбиті за час масових акції протесту у Києві взимку 2013-2014 років, що дістали назву "Революція гідності". Понад тисяча були поранені. Загинуло також 19 працівників правоохоронних органів.