Україна не повертатиме Росії "кредит Януковича" - Данилюк

Україна не повертатиме Росії 3 мільярди кредиту - Данилюк Копирайт изображения EPA

Україна не планує повертати Росії 3 мільярди доларів за кредитом, який у грудні 2013-го отримала згідно з домовленостями між російським президентом Володимиром Путіним і тодішнім українським лідером Віктором Януковичем.

"Наша позиція - що це був примус, що під політичним впливом змусили взяти ці кошти. Тому наша позиція, що ми не маємо їх повертати", - заявив в ефірі Еспресо.TV міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Він наголосив, що Росія анексувала український Крим та розв'язала військовий конфлікт на сході України, внаслідок чого Україна втратила значну частину економіки.

Росія заперечує свою безпосередню причетність до конфлікту на Донбасі. Раніше представники Москви звернулися із позовом з цього приводу до Високого суду Англії, однак у травні Україна подала на нього заперечення.

3-мільярдний кредит мав стати першим траншем із 15-мільярдної позики, про яку 17 грудня 2013 року у Москві домовлявся президент Віктор Янукович. На той час у Києві відбувалися протести проти рішення тодішньої влади не підписувати Угоду про асоціацію із ЄС. У лютому 2014 року Віктор Янукович втік з України до Росії.

Оскільки переговори щодо надання позики відбувалися на найвищому рівні, Росія наполягала, що борг є державним, і не брала участі у переговорах щодо реструктуризації боргів, які Україна трактувала як комерційні.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів