Президент Єврокомісії записує ворогів у маленьку чорну книжку

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер розповів, що записує в маленьку чорну записну книжку імена всіх людей, які його зрадили. Політик розповів щоденної бельгійській газеті Le Soir, що називає цей блокнот "Маленький Моріс".

"Саме там протягом 30 років я роблю записи, коли хто-небудь мене зраджує", - розповів пан Юнкер.

При цьому президент Єврокомісії наполягає, що не злопам'ятний і в книжці не так багато записів, тому що люди рідко його зраджують.

Назва книги походить від німецького виразу "гіркота маленького Моріса".

"У Люксембурзі якщо хтось дратував мене, я говорив: "Обережніше, маленький Моріс чекає тебе", - розповів колишній прем'єр Люксембургу.

Прес-секретар Юнкера відмовився розкрити зміст записника. "Якщо ви хочете знати, чи включені туди ви або ВВС, вам доведеться запитати його самого", - заявив він.

Кореспондент ВВС в Брюсселі Адам Флемінг склав список відомих критиків Юнкера:

  • журналісти, які стояли за LuxLeaks - публікацією про угоду Люксембургу з сотнями корпорацій, завдяки якій вони мали можливість платити менші податки через прогалини в національному законодавстві;
  • колишній прем'єр Британії Девід Кемерон і президент Угорщини Віктор Орбан, які голосували проти кандидатури Юнкера на виборах голови Єврокомісії;
  • міністр юстиції Великої Британії Майкл Гоув і голова британського МЗС Борис Джонсон, які очолили кампанію за вихід Британії з ЄС.