Порошенко: з 15 серпня всі чиновники мають вигорнути кишені

Копирайт изображения president.gov.ua

Електронне декларування всіх активів чиновників має стартувати з 15 серпня, іншої дати не буде. Про це заявив президент Петро Порошенко, якого цитує його прес-служба.

"Україні потрібен ефективний контроль за доходами та витратами чиновників, суддів, прокурорів, всіх правоохоронців. Із тіні на світло, чого давно чекають люди, мають вийти маєтки, автопарки, гроші всіх "слуг народу", - заявив президент.

За його словами, електронне декларування як інструмент для такого контролю, стартує з 15 серпня.

"Ще раз наголошую: всі мають вигорнути свої кишені перед суспільством з 15 серпня - іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення! І прошу не вірити чуткам та домислам", - сказав президент.

Він зазначив, що недосконалість "відповідного закону та очевидна сирість програмного софт-забезпечення" не можуть бути підставою для перенесення старту цього процесу.

Останнім питанням для запуску декларування було отримання сертифікату комплексної системи захисту інформації від Держспецзв'язку. Цей сертифікат необхідний для того, щоб дані, подані через нову систему декларування, мали юридичну силу, відповідно до законів України.