В Одесі представники ЛГБТ провели Марш рівності

Близько 50 представників ЛГБТ спільноти провели Марш рівності на Приморському бульварі в Одесі, повідомляє позаштатний кореспондент ВВС Україна.

Активісти кричали гасла: "Одеса прайд за вільне місто", "Кохання понад усе!", на плакатах були написи "Хтось з твоїх друзів гей", "Гомофобія не в тренді", "Кохання не має статі".

Марш тривав недовго, активісти під посиленою охороною поліції пройшли близько 300 метрів від пам’ятника Дюку до мерії міста.

В цілому марш пройшов мирно, була одна невдала спроба розпочати бійку, коли з провулку Чайковського до активістів почали бігти близько 20 молодих людей. Поліція їх зупинила і попередила зіткнення.

Кількох людей затримали. При цьому молоді люди кричали, що поліція діє старими методами і обурювалися, чому їх затримують.

Представники ЛГБТ спільноти заявили, що задоволені акцією і наступного року збираються вийти на Марш рівності знову, але більшою кількістю.

Раніше Одеський окружний адмінсуд заборонив проводити вуличні акції в рамках фестивалю "ОдессаПрайд2016".

Однак увечері в п'ятницю ЛГБТ-активісти подали повторну заявку на проведення маршу. Оскаржити її не встигли. Минулого року Марш рівності в Одесі заборонили.

У червні у Києві на Марш рівності прийшло більше тисячі людей.